Stosowanie Fluoksentyny a bolesność serca

Psychiatria, od tygodnia przyjmuję lek fluoksytynę 10 raz dziennie rano plus 0,75 mg xanaxu. Wcześniej przyjmowałam od 5 miesięcy coaxil 3x dziennie i xanax 1-1,5 mg na dzień. Zmiana leku ponieważ coaxil nie zadziałał, a leczę się na zaburzenia lękowe z napadami lęku panicznego. Zauważyłam że po fluoksytynie zaczyna boleć mnie serce, czuję wokół niego pieczenie, a nieraz nawet w mostku i klatce . Czy ten lek może powodować takie dolegliwości, czy może być dla serca toksyczna ta fluo?

Witam,

przy obserwacji takich objawów jak opisane przez Panią, należy jak najszybciej udać się na konsultację do lekarza internisty, opisać sytuację i poprosić o skierowanie na wszystkie badania (EKG, ECHO serca), które wykluczą somatyczne źródło Pani problemu. Jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku, warto zadbać o obniżenie stresu/lęku w codziennym życiu także poprzez pracę z psychologiem/psychoterapeutą. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel