Stosowanie kremu Elosone na skórę 9-miesięcznej córki

Witam. Pediatra zapisał mojej 9 m-cznej córce krem Elosone 1mg/g na ciężkie odparzenie pupy, którego nie możemy zwalczyć od 2 tygodni. W ulotce kremu napisane jest aby nie stosować go u dzieci poniżej 2 roku życia. Czy mimo tego smarować pupę córki? Dodam, że lekarz zalecił smarowanie raz dziennie, po kąpieli na noc. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Milena Lubowicz

Niektóre leki nie mają rejestracji u dzieci poniżej określonego wieku, ale długotrwała obserwacja wskazuje na to, że są bezpieczne.
Pozdrawiam