Stosowanie leków w leczeniu owsików

Kobieta,lat 32.Ze względu na owsiki lekarz zapisał mi Vermox.Wzięłam tabl.w piątek wieczorem,następną dawkę powtórzyć za 14 dni.Po pierwszej dawce we wtorek,czyli ponad 4 doby od leku zauważyłam żywego owsika w kale.Czy to oznacza,że tabletka nie zadziałała,czy to za słaby lek?Skoro nie wyginęły żywe osobniki po pierwszej dawce czy należy drugą wziąć szybciej niż po 14 dniach?Bardzo rygorystycznie przestrzegam higieny,wysprzątałam dom,gotuję i prasuję pościel i ubrania.Co jeszcze można zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.