Stosowanie na depresję Efevelonu a przybranie na wadze

witam od 3 lat lecze sie na depresje efevelonem od niedawna dawka 150mg gdyz zostala zwiekszona i moje zapytanie dotyczy tego ze przytylam i to bez jakiegos zwiekszonego apetytu, oraz stalam sie "ciezka"tak jakby zatrzymala mi sie woda w organizmie?prosze powiedziec czemu tak sie dzieje?dodam ze probowalam troszke schudnac ale waga ani drgnela???moze to wina hormonow???

Witam, niektóre leki przepisywane przez lekarzy psychiatrów niestety powodują tycie. Dobrze jest, żeby wybrała się Pani do dietetyczki i jednocześnie poinformowała ją o przyjmowanych lekach. Powinna dobrać do potrzeb Pani organizmu odpowiednią dietę. Wskazane jest także więcej aktywności ruchowej; z początku mniej, później stopniowo należałoby ją zwiększać. Proszę wczuć się w swój organizm i dawkować sobie ruch na miarę aktualnych Pani możliwości. Nic na siłę. Natomiast szybko chudnąć zacznie Pani po odstawieniu leków. "Na własną rękę" proszę tego jednak nie robić.

Pozdrawiam