Stosowanie Nystatyny w leczeniu kandydozy przewodu pokarmowego

Dzień dobry, mam pytanie przyjmuję nystatynę 3x1 w tabletkach, na kandydozę głównie przyczyna tkwi w układzie pokarmowym jaki powinien być czas całkowitego wyleczenia? oraz czy powinnam zażywać razem z tym antybiotykiem probiotyk czy po zakończonej kuracji, czy jednak jest to nie potrzebne.Proszę bardzo o poradę

Można lek stosować do ok 3 tygodni. Czy to jest odpowiednia długość terapii i odpowiedni lek, to zależy od ciężkości schorzenia. Jest to dość słaby lek. Nie wymaga stosowania probiotyku, chociaż probiotyk sam w sobie ma działanie przeciwgrzybicze, więc czemu nie, można zastosować.