Stosowanie Prednisolone a alkohol

Witam maz choruje na sarkoidoze. Po ostatnim rezonansie wprowadzono u niego Prednisolone 30mg na dobę. Idzie lato.. a na ulotkach zero informacji jak ten lek ma sie do alkoholu :) oczywiscie w rozsadnych ilosciach. Np 2 piwa do grila. Czy przy przyjmowaniu tego sterydu jest to dozwolone? Xxx Pozdrawiam xxx

Lek. Tomasz Budlewski

Przy przyjmowaniu leków nie powinno w ogóle przyjmować alkoholu.