Stosowanie preparatu Emanera a uszkodzenie wątroby

Witam W zeszłym tygodniu zgłosiłem się do lekarza internisty z silną biegunką. Otrzymałem lek Emanera 40mg z zaleceniem 2x po 40 mg na dobę. Dzień po rozpoczęciu leczenia bardzo żle się poczułem. Byłem bardzo osłabiony, ciągle spałem. Po trzech dniach odstawiłem lek i zgłosiłem się na sor. Po badaniach krwi wyszło mi podwyższony poziom AST 74 przy normie 40 i GGTP 170 przy normie 71.Reszta wyników w normie łącznie z billirubiną i morfologią. Czy lek mógł uszkodzić mi wątrobę,czy fałszuje wynik?

Magdalena Mroczek

Uszkodzenie wątroby jest jednym z rzadkich działań niepożądanych tego leku.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, jest możliwość, że wskazane przez Pana zostały podwyższone po zastosowaniu leku, nie jest to jednak częste i nie świadczy jeszcze o uszkodzeniu narządu. Zalecam powtórzyć badanie za 1 tydzień i wizytę u lekarza celem wykonania badania i zebrania wywiadu lekarskiego. Pozdrawiam.