Strach przed odgłosami z zewnątrz u dziecka

Dziecko (za miesiac skonczy 2. lata ),nie lubi zabawek z dzwiekiem.mowi ze jest za glosno , ciszej i wylaczyc.Boi sie odglosow z zewnatrz (np samolotu).Irytuje sie, jak nie po jego mysli (wymusza) Mowi duzo,jest ciekawy swiata,lubi dzieci nawiazuje kontakt-daje raczke i mowi czesc do napotkanych dzieci , umie bawic sie na niby ,lubi puzle ,ksiazki, nasladuje doroslych ( na niby pierze , odkurza , etc).mniej zainteresowany autkami. Czy powyzsze leki i wrazliwosc na dzwiek , powinny niepokoic?

warto byłoby sprawdzić czy dziecko nie ma nadwrażliwości słuchowej, pomóc może specjalista integracji sensorycznej lub trening słuchowy

Witam. Z tego, co Pani pisze dziecko przejawia nadwrażliwość słuchową. Nadwrażliwość słuchowa jest objawem utraty równowagi pomiędzy procesami hamowania i wzmacniania w drogach słuchowych, co prowadzi do ich "przestrojenia" i obniżenia progów pobudzenia. Pomocna w terapii jest stymulacja audio-psycho-lingwistyczna - metoda Tomatisa. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Można poszukać terapeuty integracji sensorycznej gdyż dziecko może być wrażliwe na bodźce w tym wypadku zauważone dźwiękowe.
Pozdrawiam AM