Strach przed omdleniem

Dzie dobry, mam pytanie bo nie do Konca rozumie co sie ze mna dzieje.zrobilam we wrzesniu badania krwi I byly w normie od jakiegos czasu mam jakby ataki I wtedy jest mi slabo,nogi z waty,lekka glow jakbym miala zemdlec,niedobrze mi,tak jakby byla oderwana,cisnienie moze okolo 145/90 ale nie mam nadcisnienia,mam cukrzyce,boje sie ze zemdleje I zwymiotuje publicznie po jakis czasie to uczucie mija I troche to kontroluje?boje sie bo mam male dziecko I co jak sie cos stanie?prosze o rade.ilona

Witam,

nie jestem pewna, czytając Pani opis, czy konsultowała Pani te objawy z lekarzem internistą czy rodzinnym. Jeśli nie, zachęcam do tego. Jeśli tak już się stało i lekarz uznał, że objawy te nie mają podstawy w stanie zdrowia to może będzie chciała Pani się skonsultować z psychoterapeutą. Być może w Pani życiu zaszła jakaś zmiana, która spowodowała takie objawy.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Szanowna Pani, jeśli lekarz internista nie stwierdzi medycznych podstaw do występowania u Pani opisywanych objawów, można myśleć o nerwicy lękowej, która daje tego typu objawy - są one typowe dla aktywności sympatycznego układu nerwowego. Może Pani zwrócić uwagę na sposób oddychania podczas takiego "ataku" - tak, żeby postarać się uspokoić oddech (oddychać przez nos, wydłużając wydechy), dlatego, że przyspieszony i głęboki oddech wzmacnia objawy lękowe i wszystkie dolegliwości fizyczne, które Pani opisuje, potęgując złe samopoczucie. Może Pani poszukać jakiś metod relaksacji, które można w takim stanie stosować. Pozdrawiam. J. Rzymska