Strach przed skutkami ubocznymi po odstawieniu Parogen

Witam.bardzo prosze o rade.od kilku lat biore parogen.choruje na nerwice lekowa w dawce 40 mg doba.lek chyba traci swoje dzialanie poniewaz odczuwam silne stany lekowe,omdlenia,nie wychodze z domu.lekarz zaproponowal zmiane leku na efectin z zaznaczeniem o tygodniu przerwy bez parogenu.czy jesli moje samopoczucie jest zle mozna wprowadzic efectin odrazu czy odstawiac parogen na tydzien,boje sie skutkow odstawiennych po parogenie.prosze o porade.mam za soba kilka nieudanych psychoterapi.

Dzień dobry!

Dlaczego ocenia Pani, że psychoterapie nie były udane?
Czy opowiadała Pani terapeutom o swoich oczekiwaniach, obawach, braku poprawy itp.?
Czego innego/ więcej oczekiwałaby Pani od terapii, aby była dla Pani bardziej udana, bardziej skuteczna?

Wobec opisywanych przez Pani stanów lękowych i dolegliwych objawów psychosomatycznych, w mojej opinii niezbędne jest łączenie farmakoterapii z psychoterapią.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,
Czytając Pani wypowiedź mam wrażenie dużego niepokoju i lęku jaki jest Pani udziałem. Podejmuje Pani próby leczenia zarówno u psychiatry jak i psychologa, które nie dają zadowalających efektów. Odpowiadając na pytanie o leki sugeruję aby to lekarz prowadzący, który zna Panią lepiej, podjął taką decyzję. Namawiam też na ponowne podjęcie psychoterapii i walczenie o siebie. Pisze Pani, że nie wychodzi z domu - być może pomoc przez Skypa byłaby dla Pani dogodna. W przypadku Pani choroby skuteczne jest połączenie działania leków i psychoterapii.
Agnieszka Lipińska