Strata mamy i ojca

Straciłam rodziców - mama mi umarła 2 miesiące temu, tata rok temu. Straciłam sens życia, brakuje mi ich, płaczę cały czas i myślę o nich.

Witaj!

Bardzo mi przykro z powodu śmierci Twoich rodziców. Zdaję sobie sprawę, że jest Ci bardzo ciężko. Dlatego niezmiernie ważne jest, abyś znalazła wsparcie w otoczeniu. Postaraj się spotykać jak najczęściej z koleżankami, wychodzić z domu, kiedy tylko masz taką możliwość. Sugerowałabym, abyś zastanowiła się nad możliwością zaangażowania się w uprawianie jakiegoś sportu lub realizację swojego hobby. Wszystko, co angażuje Twoje myśli, wypełnia wolny czas jest na wagę złota.

Myślę też, że warto byłoby, abyś umówiła się na wizytę u psychologa, który pomógłby Ci we właściwy sposób przejść okres żałoby. To bardzo ważne, aby umiejętnie pomóc ranom się zabliźnić i nauczyć się funkcjonowania w nowej sytuacji. Dlatego polecałabym Ci umówienie się na wizytę z psychologiem, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego lub Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci. Do PZP nie jest potrzebne skierowanie.

Pozdrawiam Cię ciepło i życzę dużo siły oraz wiary w siebie.