Stwierdzenie LUF na podstawie oceny pęcherzyka

Stwierdzono u mnie LUF, tylko na podstawie oceny pęcherzyka metodą usg. Wcześniej brałam 10 dni Duphastone , potem od 2 do 6 dnia cyklu Clostilbegyt, a w 11 dniu cyklu ,przy wielkości pęcherzyka21mm, podano mi Pregnyl 5000j.m. Następnego dnia pęcherzyk miał24mm. Dodam, że po Hashimoto mam teraz niski poziom TSH/ przy normalnym T3 i T4/. Lekarz skierował mnie na laparoskopię twierdząc, że osłonka buaława jajnika jest zbyt twarda i pęcherzyk nie pęka. Może najpierw powinnam określić poziomy hor

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ LUF może być wynikiem zaburzeń hormonalnych, podczas diagnostyki przyczyn schorzenia warto oznaczyć poziom hormonów. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.