Sucha i swędząca skóra, biały nalot na języku, klejący śluz oraz szybkie męczenie się po kuracji antybiotykowej a ryzyko grzybicy

Po kuracji antybiotykowej skora na dloniach i stopach jest sucha i swedzi. Sluz pochwowy zmienil sie na bardzo klejacy. Na jezyku mam bialy nalot. Ogolnie zle sie czuje, jestem zmeczona, zle sypiam, latwo sie denerwuje. Wydaje mi sie, ze to grzybica, jednak do lekarza ide dopiero w piatek. Co moge zrobic do tego czasu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy rzeczywiście mogą być konsekwencją/działaniem niepożądanym antybiotykoterapii. Niestety nie napisała Pani jednak jaki/jakie antybiotyki Pani stosowała, z jakiego powodu i przez jaki czas. Trudno zatem postawić jednoznaczną diagnozę. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem, najlepiej tym, który prowadził Pani leczenie. Proszę cierpliwie poczekać na wizytę. Do tego czasu proszę zadbać o zdrowe odżywianie, higienę snu oraz codziennie stosować probiotyk, np. Enterol, Lakcid forte czy też Dicoflor complex.