Suchy kaszel i odchrząkiwanie

witam ,co może oznaczać suchy kaszel i ciągłe odchrząkiwanie ? Kaszel występuje głównie rano i towarzyszy mu uczucie czegoś w gardle .Trwa to już jakieś 5 miesięcy ,jest to bardzo uporczywe ,w jaki sposób można się tego pozbyć , proszę o radę bo nie wiem co robić ,nie pomagają nawet tabletki z wiesiołkiem ,które podobno bardzo mocno nawilżają błony śluzowe .Co może oznaczać to chrząkanie i jak się go pozbyć ? Dziękuję za odpowiedzi.

Michał Springer

Witam, przyczyn przewlekłego kaszlu może być wiele i bez zebrania dokładniejszego wywiadu i zbadania nie można postawić diagnozy. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który będzie mógł również wykonać badania dodatkowe. Samo nawilżanie błon śluzowych może nie być wystarczające i może będzie konieczność włączenia dodatkowego leczenia. Pozdrawiam.