Suchy kaszel w nocy przy refluksie i przepuklinie przełyku

Od czterech miesięcy męczy mnie suchy nocny kaszel. Trwa około pół godziny, godzinę. Podczas napadów kaszlu odczuwam silne łaskotanie głęboko w gardle.Leki nawilżające gardło nie pomagają. W ciągu dnia kaszel nie występuje.Pulmunolog osłuchowo nic nie stwierdził, w badaniu laryngologicznym tchawica, krtań bez zmian.Choruję na refluks i przepuklinę rozworu przełykowe, jednak mimo przyjmowania leków kaszel nie mija.Jaka może być przyczyna?Z góry dziękuję za pomoc.

Proszę spróbować spania z głową ułożoną wyżej a nie "na płasko". W czasie snu część żołądka może się przemieszczać do klatki piersiowej poprzez otwór (rozwór)
w przeponie, poprzez który przełyk (klatka piersiowa) łączy się z żołądkiem (jama brzuszna). To przemieszczenie może wywoływać odruch kaszlowy. W pozycji pionowej każdy organ jest na swoim miejscu.