Suplementacja witaminy D-3

WITAM Lekarka zaleciła,bym zażywała raz dziennie witaminę D3-(vitrum D3 forte 2000j.m) naprzemiennie z tranem(1 kapsułką),czyli raz witamina D3,a na drugi dzień tran i tak w kółko.Nie kazała mi zrobić żadnych badań w kierunku poziomu witaminy D,ani nie miała wcześniejszych moich badań.Wydaję mi się,że to za duża dawka,a nie miałam żadnych problemów zdrowotnych.Niby zaleciła mi to na podstawie wypadającego barku(raz na pół roku) Dodam,ze mam 26 lat i 46kg ważę Może coś doradzicie?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję oznaczyc poziom witaminy D3. u większości ludzi w najszej populacji stwierdza sie niedobor witaminy D3 i pewnie dlatego dr tak zleciła.