Swędzenie pochwy

Witam Jetem 20 letnią dziewczyną. Podczas trwania miesiączki kochałam się z chłopakiem. Normalnie używam tabletek antykoncepcyjnych, ale w tej sytuacji użyliśmy kondomów i żelu nawilżającego. Dwa dni później zaczęłam chorować tzn. podczas oddawania moczu strasznie mnie bolało, bolały mnie nerki i migdały. Wydaje mi się, że podczas podcierania się zauważyłam małe czerwone plamki. Lekarz przepisał mi antybiotyk na drogi moczowe i gardło. Mogłam normalnie oddać mocz, ale za to z pochwy wydziela mi się biała kleista i ciągnąca substancja? Jak to leczyć i czy jest to groźne? Wiem, najlepiej byłoby pójść do swojego ginekologa tylko ja mam do niego 250 km i nie mogę wyjechać z obecnego miejsca pobytu. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Białe upławy,świąd, pieczenie mogą oznaczac infekcję. Niestety na podstawie opisu trudno wnioskowac o jej przyczynie. Niezbędna będzie wizyta u ginekologa. Gdyby założyc tło drożdżakowe (wydzielina jest wtedy grudkowa i pojawia sie po zastosowaniu antybiotyków) można miesjcowo zastosowac krem zawierający clotrimazolum oraz globulki zawierające pałeczki kwasu mlekowego. Nie zastąpi to jednak wizyty u lekarza.