Świąd skóry po wizycie w solarium

Witam od 2 tygodni po solarium zaczęła mnie swędzieć skóra na piszczelach przedramionach i na bokach brzucha, po podrapaniu się wyskakują mi wypryski o różnych kształtach i wielkościach, niektóre wyglądają jak po ugryzieniu komara a większość jak bym potraktował się pokrzywą w tych miejscach, po czasie znikało całkowicie. Boki brzucha, z wewnętrznej strony ramienia znikło. uda są całe w plackach średnicy ok 0,5 cm nieregularne kształty.

Proszę zgłosić się do dermatologa po odpowiednie leczenie oraz diagnozę. Pana objawy mogą wskazywać na częsty problem skórny, którego można nabawić się korzystając z solariów, czyli łupież pstry. Jego leczenie wymaga zastosowania odpowiedniego schematu leczenia.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.