Syn wstaje w nocy 5 razy i chce jeść

Witam, mój synek ma 18 miesięcy. Jest karmiony piersią i wstaje w nocy około 5 razy. I chce cyca. Podoi trochę, nie zawsze długo i syto. Nigdy nie przespał całej nocy. Nie wiem, co zrobić, jak nauczyć go przesypiania nocy bez podawania piersi.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Dziecko jest już w takim wieku, że spokojnie może Pani przestać karmić je piersią. Niestety na pewno trudno będzie podjąć teraz takie działanie, ponieważ synek jest przyzwyczajony do pewnego rytuału i sposobu spędzania z mamą czasu, bliskości, czułości. Przede wszystkim zachęcam do spotkania ze specjalistką z poradni laktacyjnej, która powie, jak skutecznie przerwać karmienie piersią i aby było ono jak najmniej stresujące dla dziecka i dla Pani;) Zachęcam do podawania różnorodnych i stałych pokarmów. 18 miesięczne dziecko powinno już gryźć i doskonalić się w poznawaniu nowych smaków;)

Po wprowadzeniu tej zmiany, będzie można pomyśleć o kolejnej czyli sposobie usypiania i radzenia sobie ze zwiększoną aktywnością dziecka w nocy.

Pozdrawiam