Szczepienie dziecka z retinopatią

Mam 3 miesięcznego synka który nie był szczepiony w 6 tyg zycia ponieważ miał retinopatie 2 stopnia obecnie wszystko sie cofa i ma tylko na jednym oku zmiany, urodził sie w terminie ale w zamartwicy dostał 5 punktów po porodzie miał drżenia kończyn teraz ma 12 tyg i chciałam sie zapytac czy moge go juz szczepic okulistka powiedziała ze powinnam sie jeszcze wstrzymac bardzo prosze o pomoc

Renata GrzechociĹska

Jeśli okulista widzi przeciwwskazania powinna się Pani wstrzymać. Jednak warto poznać również opinię pediatry prowadzącego dziecko, kwalifikującego do szczepień.