Szumy uszne, zawroty głowy i zaburzenia widzenia a wynik rezonansu magnetycznego

Od września 2015 stopniowo coraz częściej zaczełem czuć szum-pisk w uszach a teraz słyszę cały czas. Od czerwca jak trafiłem do szpitala miałem do października mocne zawroty-zaburzenia głowy ze słabszym widzeniem."Badania MR mózgowia wykazały w istocie białej i podkorowej rozsiane(co najmniej 20)hyperintesywne ogniska..Aktywnych plag nie stwierdza się". Wit B12 i TSH w normie 1.Czy te szumy, to problemy laryngologiczne ? 2.Czy to SM? 3.Czy powinienem zrobić jakieś jeszcze badania ?

Chce Pan tak poważne rozpoznanie stawiać przez internet na podstawie fragmentu opisu MRI i 2 zdań objawów ????

Rozpoznanie SM zawsze!!!!stawia się na podstawie zgłaszanych objawów a dokładnie szczegółowej ich znajomości, wyniku badania przedmiotowego pacjenta oraz wyniku badania MRI.
Sam wynik MRI nie wystarczy do stawiania rozpoznania. Różne choroby mogą dawać podobne zmiany w badaniu MRI , ważna jest ich lokalizacja, układ i wiele innych cech.
Proszę udać się do neurologa, specjalista pokieruje dalszym postępowaniem.