Szybkie przybieranie na wadze 51-letniej kobiety

Mam 51 lat nie wiem co sie dzieje 3 kg potrafię przytyć w 24 godziny. czuję sie jak balon, wysadzony brzuch i ciągłe uczucie głodu. Jakie badania mam zrobic żeby poszukać przyczyny.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Pani objawy mogą być związane ze zmianami w obrębie podwzgórza, zaburzeniami przewodu pokarmowego, zaburzeniami hormonalnymi. Sugeruję konsultację internistyczną - lekarz zdecyduje o rodzaju badań pomocnych do postawienia rozpoznania.

Witam. Efektem takich zmian może być m.in zaburzona gospodarka hormonalna, nietolerancja pewnych produktów, mała aktywność fizyczna lub niewłaściwa dieta - niewłaściwie skomponowana, dużo produktów na jeden posiłek. Mogłabym Pani zaproponować konsultacje dietetyczna u dietetyka - na podstawie dzienniczka żywieniowego dietetyk może ocenić sposób odżywiania się i wskazać zmiany. Wzór na mojej stronie internetowej http://www.dietetykwkrakowie.pl/przed-wizyta/. Koniecznie też proszę iść do ginekologa, żeby zrobił USG dopochwowe w celu wykluczenia zmian ze strony narządów rodnych.