Tabletka zażyta 5 godzin później

Witam, mam 20 lat. Od 2 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne. Jedną tabletkę zażyłam z 5-godzinnym opóźnieniem. Dzień wcześniej kochałam się z chłopakiem dwukrotnie, oczywiście doszło do wytrysku. Opóźnienie w przyjmowaniu tabletek przypadło mi na 7 tabletkę czyli na 7 dzień ich zażywania. Po owym incydencie kochaliśmy się dopiero 5 dni później, bez dodatkowych metod zabezpieczających. Czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę? Proszę o odpowiedź i dziękuję. Małgosia

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli opóźnienie nie było większe niż 12h to działanie tabletek antykoncepcyjnych jest zachowane.

Pozdrawiam