Tabletki antykoncepcyjne i opóźnienie w przyjmowaniu

Witam, Zażywam tabletki antykoncepcyjne Y*** od niecałego miesiąca i zawsze je biorę o 15:30. Zdarzyło mi się 2 razy tak, że nie miałam ich pod ręką, i zażyłam raz godz. później, czyli 16:30, a raz 4 godz. później, czyli 19:30, czy ochrona przed ciążą jest cały czas chroniona? I wtedy, gdy biorę tabletki placebo, ta równowaga nie jest zachwiana? Jestem cały czas tak samo chroniona? Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne, które Pani stosuje, mają tolerancję 12 godzin. Oznacza to, że może Pani się spóźnić z przyjęciem tabletki właśnie 12 godzin bez ryzyka ciąży. Tym samym nie musi się Pani obawiać o działanie antykoncepcyjne tabletek, jeśli przyjęła je Pani po 1 czy 4 godzinach później niż zwykle.

W trakcie przerwy, czyli podczas przyjmowania tabletek placebo, jest Pani całkowicie zabezpieczona. Oczywiście warunkiem tego jest regularne przyjmowanie tabletek w 3. oraz 1. po przerwie tygodniu stosowania.