Tachykardia i duszności w nocy

Mam20lat kobietą.3miesiece temu pojawiły sie u mnie nocne i bardzo szybkie bicia serca co nie pozwalało mi spac.Mam157m-53kg.Od dwoch miesiecy tez kaszle szczegolnie w nocy jak leże i miewam dusznosci nawet siedzac podwyzszone bicie serca.Byłam u pulmologa.Dostalam leki ale to nie pomaga.Byłam na pogotowiu z cisnieniem 163/100 i pulsem127.Zrobiono ekg i wyszła tachykardia.Ostatnio moj stan sie pogorszył wszystko mnie meczy.Boli mnie serce tak kłuje albo sciska najbardziej przy wdechu.Co to jest?

Witam! Opisane objawy mogą wiązać się z napadami astmy lub pojawiającymi się okresowo zaburzeniami rytmu serca. W zaistniałej sytuacji warto wykonać badanie holter ekg, czyli 24-godzinne monitorowanie zapisu ekg które w sposób obiektywny zweryfikuje czy mamy do czynienia z arytmią.