Tiki, natrętne myśli i przewrażliwienie przy nerwicy

Witam.Jakiś czas temu stwierdzono u mnie nerwice.mam tiki,natrętne myśli.Jeśli nie zazyję rano magnezu i potasu czuję jakby się we mnie gotowało.Od kilku miesiecy,wczesniej tego nie było.moje nerwy są przewrażliwione.Spięte nawet lekko włosy powodują otępienie głowy,luźna apaszka odruchy wymiotne,każdy prawie materiał ubrania swedzenie skóry!Szczególnie gdy o tym pomysle.Czuję każda spinkę na włosach,mam wrażenie że waży tonę!Czy psychoterapia i leki na nerwicę zwalacza te objawy?

Dzień dobry,

Ogólnie, farmakoterapia może pomóc w usunięciu/zminimalizowaniu objawów, natomiast psychoterapia może pomóc w "usunięciu" przyczyny tych objawów.
Podstawową metodą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia, a farmakoterapię stosuje się (czasem) wspierająco.
Stosowną pomoc może Pani uzyskać w np.: Poradni Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie.

Witam,
najlepszą forma pomocy przy zaburzeniach nerwicwych jest psychoterapia. Nie jest ona drogą łatwą i jest procesem długotrwałym, ale przy chęciach i motywacji do pracy może Pani osiągnąć lepszą jakość życia, zrozumieć, co się takiego zwrotnego wydarzyło w Pani życiu, że od kilku miesięcy wytwarza Pani swoje objawy.