Tiki nerwowe i napady gorąca u narzeczonego

Dzień Dobry! Piszę do Państwa , ponieważ ostatnio bardzo zaniepokoiło mnie zachowanie mojego narzeczonego. Jest bardzo nerwowy potrafi zdenerwować się o najmniejsze drobnostki, ma jakby ,,tiki nerwowe" (co chwila zaciska szczękę i stuka zębami) , ma też napady gorąca chociaż rzadko mu się to zdarza. Czy powinnam mu zaproponować wizytę u odpowiedniego lekarza i co to wgl może być?
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Niestety, przez Internet nie da się postawić żadnej diagnozy. Napady gorąca i niestabilność emocjonalna mogą wynikać, np. z zaburzeń hormonalnych. Z kolei podenerwowanie, łatwe irytowanie się, łatwe wybuchy gniewu, tiki nerwowe mogą świadczyć o problemach natury emocjonalnej, np. trudnościach z radzeniem sobie ze stresem, niskim progu frustracji, niezdolności do kontrolowania ekspresji negatywnych uczuć czy też o nerwicy. Myślę, że warto, by Pani narzeczony wybrał się do lekarza, który zleci odpowiednie badania. Jeżeli badania wyjdą w porządku, przyczyn niepokojącego zachowania chłopaka będzie można zacząć szukać w czynnikach natury psychicznej.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam Panią Serdecznie,

Sugerowałabym zacząć od konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu, który będzie wiedział, jakie cele diagnostyczne podjąć.

Z przesłaniem wszystkiego, co dobre i piękne,
Irena Mielnik-Madej