Tłuste włosy i sucha skóra głowy

Chodziłem kiedyś do dermatologa w związku z ŁZS. Moje objawy wówczas to były tłuste włosy na przemian z bardzo suchymi oraz tłusta skóra głowy oraz spadające łuski, jakby skóra z głowy pruszyła się. Miałem różne specyfiki które stosowałem, ale od 2 lat nadal nie ma zmiany. Obecnie golę głowę na łyso i problem jakby nie zniknął. Gdy mam malutkie włosy 1mm to nadal z głowy się pruszy, ale jakby ze skóry, a nie z tych małych włosów. Głowa i czoło jest pokryte czymś lśniącym. Co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

być może grzybica, prosze koniecznie udać się do lekarza dermatologa, po badaniu bedzie mozna cos wiecej powiedzieć.

Witam serdecznie

Problem przesuszonej skóry głowy często jest mylony z łupieżem, ale tak naprawdę nie ma z nim wiele wspólnego. Przesuszona skóra głowy może być spowodowane reakcją alergiczną na preparaty myjące i stylizujące do włosów, np. pianki, żele, lakiery.
Na czas leczenia należałoby odstawić tego typu preparaty i zaopatrzyć się w preparaty nawilżające skórę głowy, takie jak maski, odżywki i ampułki. Środki te pomogą złagodzić podrażnienie i świąd nadmiernie przesuszonej skóry. Można tez spróbować naturalnych i łagodnych szamponów myjących.
Tu uwaga na skład kosmetyku!

Warto zwrócić uwagę na odpowiednią dietę i suplementację. Należy zwiększyć podaż kwasów omega, które występują, np. w olejach roślinnych (olej lniany, oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, itd.), rybach morskich (również w tranie), orzechach włoskich, zielonych warzywach.

serdecznie pozdrawiam

IJ