Torbiel a miesiączka

Witam. Miałam ostatnio torbiel czynnościową, która sama się wchłonęła. Moje pytanie dotyczy miesiączki. Czy jest to możliwe, iż w tym miesiącu mogę nie dostać okresu? Czy wchłonięcie torbiela może to spowodować? Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Torbiele czynnościowe zazwyczaj same się wchłaniają po upływie 1-2 cykli. Jeżeli tak się nie dzieje konieczne jest leczenie farmakologiczne lub zabiegowe.
Pani to nie dotyczy ponieważ torbiel wchłonęła się sama.
Należy jednak wiedzieć, że takie torbiele maja tendencje do nawracania.
W tej sytuacji nie powinna mieć Pani zaburzeń miesiączkowania.
Pozdrawiam