Torbiel szyszynki, która uciska na blaszkę czworaczą

Witam Mam torbiel szyszynki o wielkości 17x15x10 mm który uciska na blaszkę czworaczą . Mam 26 lat i już jestem po jednej operacji głowy endoskopowej wentrikulostomii komory III która pomogła jedynie na 1,5 mies. Niestety objawy wróciły z podwójną siła. Już nie wiem co robić , proszę o informację co może mi grozić a przynajmniej wyjaśnić co to jest ta blaszka , czy ucisk odgrywa jakąś rolę ??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Blaszka czworacza jest strukturą istoty szarej pokrywającej śródmózgowie. W obrębie blaszki przebiegają drogi wzrokowe i słuchowe. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.