Torbiel szyszynki w badaniu RMI

W badaniu RMI głowy znaleziono torbiel szyszynki o wymiarach 13x8x7 mm, ponadto niewielkie poszerzenie zbiornika robaka móżdżku - odmiana rozwojowa. Czym to grozi, czy rozmiar torbieli nie jest za duży? Jestem mężczyzną, mam 20 lat.

Jeśli ta torbiel nie daje żadnych objawów neurologicznych to wystarczająca jest obserwacja (co pewien okres kontrolny NMR). Torbiel nie jest duża i jeśli nie powoduje objawów to takich zmian nie operuje się. Oczywiście interpretacją i dalszym postępowaniem powinien zająć się neurolog prowadzący. Do rozważania w razie konieczności konsultacja z neurochirurgiem.