Torbiel w brzuchu a operacja u 90-latka

witam u mojego dziadka wykryto cysty brzuch bardzo napęczniały twardy trudności w oddychaniu ma 90 lat czy nadaje się na operację kiedyś około 10 lat temu miał lekki zawał

Witam. Wszystko zależy gdzie te cysty?? Operacja jeśli nie jest bezwzględnie konieczna w tym wieku może dobić pacjenta, lecz jeśli jest konieczna dla ratowania życia to nie ma rady.

OPERACJĘ CZEGO??? Na ogół "cysty brzuch " nie operuje się!!! Decyzję podejmą lekarze prowadzący!!! Ja mam za mało danych , aby móc odpowiedzieć coś konkretnego!!! zż