Torbiel w okolicy przypęcherzykowej a krwiomocz
Proszę o interpretacje wyników usg: Watroba-niepowiekszona, z torbielą 14 mm w okolicy przypęcherzykowej. Śledziona nieco powięksona 12,5cm, bez zmian ogniskowych. Nerka lewa bez cech zastoju o prawidłowej szerokości warstwy korowej z echem złogu w kielichu dolnym 4-8mm. Nerka prawa o prawidlowej szerokości ze skupiskiem ech złogów w kielichu górnym o wym. 1,4cm. Aorta brzuszna o prawidlowej szerokości.Pęcherz moczowy słabo wypełniony.do tego dochodzi krwiomocz od 2 tyg. w kolorze czerw.-brąz.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Badania w RZS
W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.
Witam,
Niestety ma Pani kamicę dróg moczowych. Warto udać się do urologa. A jesli chodzi o wątrobę, to należy wykonać kontrolne usg brzucha za ok 3-6 miesiecy, aby sprawdzić, czy zmiana się nie powiększa.
Pozdrawiam serdecznie.
Dr n. med. Marek Derkacz