Torbiele wątroby i zimne stopy a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Mam 23 lata. Czy na pierwszy rzut oka mogę przyjmować tabletki antykoncepcyjne, jeśli: w rodzinie występował czerniak, mam torbiele wątroby (lecz niegroźne i wg specjalistów nie powinny się przemienić w nic złego), i od zawsze mam zimne stopy i dłonie (bo to chyba objaw jakichś problemów z krążeniem)? Dodatkowo jak się stresuję od razu czuję kłujący ból w głowie. Jakie też powinnam zrobić badania by dowiedzieć się, czy mogę stosować tego typu antykoncepcję?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który dobierze odpowiedni rodzaj antykoncepcji mając na uwadze aktualny stan zdrowia oraz wszystkie czynniki mogące skutkować powikłaniami.