Trioxal a antykoncepcja hormonalna

Witam Biorę tabletki antykoncepcyjne od 7 miesięcy. Nigdy nie pominelam żadnej tabletki. Po skończonym opakowaniu zawsze robię 7 dniową przerwę i na 8 dzień zaczynam kolejne opakowanie. Do tej pory na 5 dzień przerwy dostawałam krwawienie. Jednak tym razem w czasie przerwy krwawienie nie wystąpiło w ogóle. Od 2 tyg biorę lek trioxal w ulotce leku znalazłam zdanie "Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczna metode antykoncepcji" czy ten lek obniża skuteczność tabletek anty.?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią brak krwawienia to rzeczywiście wynik stosowanego preparatu Trioxal. Jednoczesne stosowanie Trioxalu i antykoncepcji hormonalnej może skutkować zaburzeniami miesiączkowymi o charakterze krwawień międzymiesiączkowych, braku lub nasilenia krwawienia. Trioxal nie obniża jednak skuteczności antykoncepcji - nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.