Trudności w wyborze studiów

Mam problem, za rok zdaję maturę, czasu pozostało niewiele, a moje ''ja'' jest rozdarte między kierunkami studiów. Dokładnie rzecz biorąc jedną stroną chcę iść na medycynę, z drugiej na weterynarię. Sama nie wiem jak to rozwiązać i chyba przez to popada moja psychika. Nie działa na wybór ''co jest ci bliższe'' ''medycyna trudniejsza'' itp. Może wizyta u doradcy zawodowego coś zmieni?

Dobry doradca, który dokonana analizy o wywiad oraz testy predyspozycji i preferencji zawodowych może być pomocny i przy podjęciu decyzji o konkretnym kształceniu zawodowym. Warto również pamiętać, że większe możliwości oszacowania ma doradca zawodowy, który jest również psychologiem.