Trudności z wieczornym zasypianiem u półtoramiesięcznego dziecka

Wita,mam takie pytanie mam coreczke w wieku 1,5mc,w dniu jest nawet spokojna ale malo juz spi w ciagu dnia jak przychodzi wieczor godz 20jest strasznie marudna poplakuje i kwieka nic nie pomaga jak mozna temu zapobiec?dodam jeszcze tyle ze od 19-24 jest taka marudna i dopiero po polnocy zasypia co trzeba sie duzo nameczyc zeby zasnela jak mam rozwiazac ten problem

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należy wieczorem nakarmić dziecko do syta i odłożyć je do łóżeczka. Jeśli dziecko zacznie kwilić, ruszać się - nie należy reagować do czasu, aż się rozpłacze. Noworodki i niemowlaki nie potrafią łączyć faz snu i często na chwilę przebudzają się między nimi. Podbieganie i natychmiastowe próby "zaradzenia sytuacji" doprowadzają do faktycznego obudzenia dziecka i problemów z ponownym uśpieniem.
Proszę dać dziecku jeszcze czas, jest ono b.małe i nie należy się spodziewać, że będzie usypiało jak w zegarku o 20 i przesypiało całe noce...