Twarde stolce a gastropatia rumieńcowa

Witam. Mam 20 lat, od kilku dni mam twarde stolce, których wydalanie wiąże się z bólem. Dodatkowo na papierze jest duża ilość krwii. Dodam, że mam przepuklinę przeponowa, przewlekłe zapalenie śluzówki i gastropatię rumieńcową... Czy z moimi jelitami też jest coś źle? Miewam bóle brzucha na dole po lewej stronie, ale ostatnio coraz częściej po prawej także.

Jeśli krew pojawia się w stolcu zwłaszcza w czasie zaparć to najczęściej jest to związane z występowaniem hemoroidów. Oczywiście, aby dokładnie to określić najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skontaktować się z chirurgiem. Być może z powodu dolegliwości w podbrzuszu będzie konieczne wykonanie jeszcze kolonoskopii lub rektoskopii. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.