Twardy i bolesny brzuch po laparotomii

WITAM,OD 8 miesiecy borykam siez brzuchem bolacym i twardym po laprotomii.na 3 dobe w szpitslu zaatakowala mnie "roza" po 3 tyg.mialam resuture rany.do dzisiaj brzuch jest twardy ,duzy i bolesny.ZACzely pojawiac sie torbiele i inne doleglieodci tjproblem z moczem,zoladkiem,watroba iplucami. NIe wiem dlaczego.wczesniej bylam zdrowa.prosze o pomoc,co robic dalej,bo boje sie,ze umre,a brzuch mi kiedys peknie.DZiekuje.

Aleksander Ropielewski

Przykro mi, ale bez przeprowadzenia badania przedmiotowego nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Bardoz możliwe, żę dolegliwości wynikają ze zrostów pooperacyjnych. Konieczne jest poszerzenie diagnostyki o USG jamy brzusznej i ewentualnie TK lub MR.