Tycie po tabletkach antykoncepcyjnych

Witam,zawsze byłam szczupłą osoba chociaż urodziłam 2 dzieci,kiedy zaczełam brac zastrzyki antykoncepcyjne przytyłam 30kg.po zakonczeniu schudłam 15kg ale waga znowu mi rosnie waze 88kg przy wzroscie 173 niejem duzo zazwyczaj jem tylko obiad i wieczorem czasami kanapke dwie.prosze mi poradzic jak mam pozbyc sie tych kilogramow

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W przypadku niektórych kobiet, pigułka może powodować przyrost masy ciała, często z powodu zatrzymania płynów. Jednak nie zawsze tak musi być. Możliwe są także inne nieprawidłowości związane z gospodarką hormonalną, niekoniecznie związaną z antykoncepcją , które mogą wpływać na tycie. Zapraszam do przeczytania artykułu w tym temacie.

http://portal.abczdrowie.pl/tycie-po-tabletkach-antykoncepcyjnych