Tygodniowy plan żywieniowy dla sportowca

Witam. Chciałbym dostać tygodniowy plan żywieniowy, źle się odżywiam, nie mam czasu by jeść regularnie, Chcę to zmienić ponieważ podczas meczu/treningu nie mam sily aby grać. Czy uda się coś z tym zrobic? mam 182 cm wzrostu i wage 71 kg. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Dawid

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzien dobry.
Porządny plan żywieniowy wymaga podania przez Pana wielu informacji, dlatego ogólnie moge zalecić bogatą odżywczo dietę paleo, z włączeniem tłustego nabiału, jeżeli nie ma Pan nietolerancji. Jednak szczególowe zalecenia wymagają wizyty u dietetyka - to sporo pracy.
Pozdrawiam