Ubytki w uzębieniu a powiększony węzeł chłonny

Witam. Mam pytanie. Mam dwa ubytki w uzębieniu 8 i 7 po prawej stronie, czy jest możliwością że w związku z tymi ubytkami mam powiększony węzeł chłonny po tej samej stronie o wymiarach 15mm*3mm hypoechogeniczny. Dodam że miałem spore problemy z tą 8, nie nadawała się do leczenia, ropa się dostała i stan zapalny. Proszę o pomoc.

Witam
Proszę jak najszybciej umówić się na wizytę stomatologiczną. Nie rozumiem, dlaczego nie zdecydował się Pan na usunięcie 8-ki, skoro jak Pan pisze nie nadawała się ona do leczenia. Należy wykonać zdjęcie RTG, żeby ocenić w jakim stanie jest 7-ka i czy istnieje możliwość jej leczenia.Powiększone węzły chłonne to reakcja na toczący się stan zapalny, wskazane podanie antybiotyku. Proszę jak najszybciej umówić wizytę.
Pozdrawiam