Ucisk i częsty ból w lewym podbrzuszu

Witam Mam 37 lat i od 7 miesięcy odczuwam ucisk oraz częsty ból w lewym podbrzuszu , promieniujący do boku i pleców. Stolce są częste-zwykle 2-4 razy dziennie , z reguły luźniejsze , ale nie biegunkowe , Miałam już masę badań , gastroskopie , kolonoskopie , rezonans jamy brzusznej z kontrastem , badania krwi i moczu. Odchylenia jedynie w amylazie 20 jedn za dużo oraz lipazie 40jedn ponad normę. Martwi mnie , że wciąż nie wiadomo skąd te problemy ? Czy warto zrobić jeszcze tomografię?

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie warto, ponieważ dotychczasowe badania nie dały odpowiedzi na pytanie o możliwą przyczynę Pani dolegliwości i tomografia jest ważnym badaniem dla procesu diagnostycznego.