Ucisk i uczucie zalegania w gardle

Jakiś czas temu połknąłem pestkę winogrona, odtąd wciąż czuję uczucie zalegania w przełyku/gardle. Gastroskopia wykazała stan zapalny, a tomografia gardła i części krtani powiększone węzły chłonne. USG szyi też powiększone węzły chłonne. Sytuacja trwa kilka miesięcy, niezależnie od dnia i pory dnia czuję ucisk, uczucie zalegania, czasem ból rozchodzący się w dół. Uczucie jest wciąż po prawej stronie. Lekarz odmówił ezofagoskopii twierdząc, że to zbyt niebezpieczne w takiej sytuacji. Co zrobić?

Magdalena StusiĹska

Czy wszystkie problemy wiąże Pan z połknięciem pestki od winogrona? Być może watro zastanowić się czy tak inwazyjne badania są wskazane w takim przypadku, jeśli nie ma Pan żadnych innych objawów.