Uczucie braku pewności siebie przy braku pieniędzy

Witam:) moje pytanie dotyczy co moge zrobic aby ni czuc sie pewnie tylko przez posiadniae peiniedzy itd. gdy ich mi brakuje nagle pewnosc sie bie I wszelkie normalne zachownia zaczynaja ulegac zmianie... nie chce byc materialista ... czy da rade to zmienic??

Warto przyjrzeć się dlaczego Pana samoocena zależna jest od wartości materialnych? Czy wynika to z wcześniejszych doświadczeń? Wychowania? Rodzinnego przekazu? Relacji? Odnalezienie przyczyny pozwoli na zmianę lub zaakceptowanie stanu rzeczy, a tym samym pozwoli poradzić sobie z trudnością.

Witam, napisał Pan że czuje się pewnie tylko gdy ma pieniądze. Jeżeli ma Pan do tego motywację, zmiana jest możliwa, oczywiście. Chodzi o zmianę schematu myślenia. Tak aby budować samoocenę o wartości które ma Pan w sobie. Uwierzyć że jest Pan wartościowym człowiekiem niezależnie od stanu posiadania, a pieniądze są narzędziem do osiągnięcia celu, a nie celem samym w sobie. Proszę skorzystać z pomocy psychologa i psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl