Uczucie ciężkości w klatce piersiowej i żołądku

Dzień dobry. W ostatnim czasie doświadczam uczucia ciężkości w klatce piersiowej i żołądku, pragnienia, kaszlu (od tygodnia nie palę, wcześniej paliłem nieregularnie). Pojawia się uczucie zmęczenia, choć w rzeczywistości funkcjonuję bez większego zarzutu - nie obniżyła się moja wydolność fizyczna podczas ćwiczeń. Sypiam trochę krócej niż wcześniej (5-6h; wcześniej sen był bd - 8-godzinny), zdarza mi się odsypiać późnym popołudniem. Skupienie się na swoich rekcjach powoduje doświadczenie niezbyt intensywnego lęku. Proszę o informację jakie badania powinienem wykonać. Czy objawy mogą mieć charakter nerwowy?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultowanie się z kardiologiem oraz gastroenterologiem, aby wykluczyć organiczne pochodzenie tych dolegliwości.