Uczucie kłucia w prawym boku i lęk przed zapaleniem wyrostka robaczkowego

Owitam mam problem a mianowicie od 7 lat z przerwami kuje mnie bardzo prawy bok .i doł porobilam badania wszystkie ob mam 15 ,,mocz ok helikobakter ujemny a nadal kuje mam obsesje na punkcie wyrostka boje ze to on ale tyle ,lat i badania sa okik .teraz mam jeszcze badania na testy pokarmowe .moze cos wyjdzie ginekolog tez okik niechce az mi sie zyc a mam dopiero 30 lat .naprjnikodam jeszcze ze mam wrazliwy jaJNIK .PROSZE mi napisac czy to moze byc wyrostek badania porobilam

Dzień dobry,
dobrze, że w tej panice o chory wyrostek, ma Pani świadomość i pisze, że to obsesja na tym punkcie. Co to jest obsesja? Rodzaj lękowego zaburzenia, koncentrującego, bez końca i od nowa, myśli na jakimś "wycinku" , tu: wyrostku robaczkowym, po to, aby zmniejszyć lęki dotyczące głębszej problematyki w osobowości. U Pani trwa to długo, może Pani być wyczerpana i reagować wtórnie depresyjnie (pisze Pani o braku chęci do życia). Tak więc, jeśli jeszcze tego Pani nie zrobiła, zachęcam do wizyty u psychoterapeuty i/lub psychiatry, celem diagnozy i leczenia. Zakłócenia życia emocjonalnego mogą dawać przeróżne objawy z ciała, także bólowe, przypominające do złudzenia określone choroby somatyczne. Pozdrawiam. Krystyna Kozłowska