Uczucie swędzenia skóry i ból w okolic pępka

Witam! Od 2-3 dni czuję dziwne uczucie swędzenia skóry brzucha a czasami nawet czuję lekki ból w okolicy pępka. Nie mam żadnej wysypki. W ciąży nie jestem. Proszku ani płynu do prania używam cały czas tego samego. Czy takie zjawisko może mieć coś wspólnego z powiększoną wątrobą i śledzioną po przebytej mononukleozie? Wyniki Alat: 150, Aspat: 80. Co więc może być przyczyną?

Objawem uszkodzenia wątroby po przebytej mononukleozie może być właśnie świąd skóry spowodowane podwyższeniem poziomu kwasów żółciowych we krwi. Dlatego w chwili obecnej celem pogłębienia diagnostyki radziłbym jeszcze wykonać oznaczenie bilirubiny we kwi i kwasów żółciowych. Po przywróceniu prawidłowej funkcji wątroby (po ustąpieniu stanu zapalnego związanego z przebytym zakażeniem wirusem mononukleozy) dolegliwości te powinny w pełni ustąpić.

Tak - to może mieć związek np z zastojem w drogach żółciowych> Zbyt mało informacji - by zawyrokować - jakie jest usg brzucha, bilirubina itd,