Uczulenie na leszczynę i brzozę

Czy to prawda ze mam uczulenie na leszczyne i brzoze w tym okresie?

Magdalena Mroczek

Witam, okres pylenia leszczyny przypada na koniec stycznia/początek lutego do połowy kwietnia. Okres pylenia brzozy na kwiecień do połowy maja. Jeśli w tym okresie występują u Pani objawy tj. wodnista wydzielina z nosa, świąd nosa, kichanie oraz łzawienie, zaczerwienie i pieczenie spojówek, to może być Pani uczulona na leszczynę i brzozę. Uczulenie potwierdzić mogą testy skórne. ewentualnym leczeniem zajmie się alergolog lub lekarz rodzinny.