Uczulenie po tabletkach antykoncepcyjnch

Proszę o podpowiedź... Czy po 1,5 roku przyjmowania leku antykoncepcyjnego może wystąpić uczulenie...cnie wiedziałam od czego swędzi mnie skóra na łydkach...myślałam, że coś zjadłam, byłam nawet u dermatologa, która przepisał mi maść do smarowania. Jednak przeszło w momencie kiedy połknęłam ostatnia tabletkę z blistra. Teraz we wtorek zaczęłam kolejny blister i znowu swędzi mnie skóra. Czy powodem tego swędzenia może być właśnie ta tabletka, po dłuższym czasie łykania? Co w takim przypadku powinnam zrobić? Czy je odstawić? Jakie są tego konsekwencje?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Wyraźnie istnieje związek pomiędzy świądem skóry a przyjmowanymi tabletkami. Zdarza się, że uczulenie pojawia się po dłuższym przyjmowaniu leku. Dlatego wskazane jest jego odstawienie. W tym celu konieczna jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam